Kocaeli
Konum
Günübirlik
Süre
Cumartesi ve Pazar
Tarih
Otobüs
Ulaşım

Bursa çıkışlı doğa turlarının öncüsü bursacikisliturlar.com‘dan yepyeni bir tur programı sizleri bekliyor. 

Ormanya‘nın kuruluş amacı doğal yaşamı koruma alanı oluşturmak ile birlikte bu alanı ziyaretçilere açık olmasıdır. Ormanya içindeki bölgeler; Çocuk hayvanat bahçesi, mesire alanı,kamp alanı,ormanköy,doğa okulu,sergi salonu, sportif olta balıkçılığı,kuş gözlem alanı,yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezi,atlı binicilik, doğa parkurları’dır.

GEZİLECEK YERLER
Sapanca Gölü Maşukiye
Ormanya Hobbit Evleri Hayvanat Bahçesi
Cam Teras Gökyüzü Eli
KALKIŞ DURAKLARI
ve SAATLERİ
Görükle – 07:00 FSM – 07:10
Nilüfer – 07:15 Acemler – 07:20
Kent Meydanı – 07:30 İzmir Yolu Tüm Metro Durakları
DÖNÜŞ ZAMANI Yaklaşık 21:00 – 22:00
BULUNDURUN Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar, kamera, mevsime uygun rahat kıyafetler, rahat ve topuksuz ayakkabılar (spor ayakkabı), mevsime uygun olarak şapka, güneş gözlüğü
DAHİL
Turizm Belgeli Araçlar İle Transfer Araç İçi İkramlar
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti Miss Turizm Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
DAHİL DEĞİL
Tüm Özel Harcamalar
Yemekler ve içecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
1

1 Gün

Siz değerli misafirlerimizle buluşup harika bir doğa turu için hareket ediyoruz. 10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA’ya varıyoruz. 4 bin dönümlük alana kurulu olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı içerisinde Çocuk Hayvanat Bahçesi, Yaban Hayat Alanı, Bisiklet ve Yürüyüş Parkurları, Mesire Alanlarını misafirler gezebilir ve fotoğraf çekebilirler. Ormanya içerinde bulunan Ters Ev Ormanya ziyaret ediyoruz. Ters evde, her evde olması gereken detayları bulabileceğiniz gibi ter evde her kitleye hitap eden farklı bir çok köşeden bulunmaktadır. Özellikle spor odası, mutfak, şömine bölümü ve dış bahçesi ile farklılık yaratmakladır. Gerçek eşyaların kullanıldığı evde perdeler, mobilyalar, tuvalet, yatak odası ve diğer tüm eşyalar tavana monte edildiği ziyaretçilerin başını döndüren özellikle güzel fotoğraf ve videolar çekilmek mümkündür. Normal evin yaklaşık üç katı çelik konstrüksiyon kullanılan evin her tarafında eğim bulunmaktadır. Evde bulunan eşyaların tamamının tavanda yer alması, ilk girişten itibaren insanlarda şaşkınlık yaratmaktadır. Ormanya gezimizi tamamlayıp  Türkiye’nin en büyük cam terası olma özelliğine sahip Ayrı Gezegen Cam Teras gitmek üzere Maşukiye doğru yola çıkıyoruz. Cam terastan sapanca gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda cam terasın alt kısmında dere de mevcut dere seslerinin arasında muhteşem manzarasıyla keyfine varabilirsiniz. Doğasıyla cennetten bir köşeyi andıran Maşukiye gezimizi tamamladıktan sonra gezimizin son durağı olan sapanca gölü kenarında yorgunluk molası veriyoruz ve turumuzu tamamlıyoruz.

Tur Yorumları

22 Mayıs 2023

Başarılı

Yorum Yap

Değerlendirme